Кіровоградський академічний обласний театр ляльок

Новини
                    Незвичайна прем’єра Кіровоградських лялькарів
З самого ранку 27 листопада 2009 року в усіх театральних цехах та кабінетах Кіровоградського академічного обласного театру ляльок спостерігалося святкове збудження. Хоча в останні години перед прем’єрою, як у студентів в ніч перед іспитами,  щось дофарбовували, доклеювали, підмазували та підсвічували, - в цілому усі були готові до довгоочікуваної події.  На цю прем’єру з  нетерпінням чекали не тільки актори та інші працівники театру, але й усі, хто бачив у телепрограмах обласного  телебачення чи чув по радіо інтригуючий анонс до нової вистави «Ніч перед Різдвом» за однойменним твором М.В.Гоголя.

Інсценізацію та постановку здійснив заслужений діяч мистецтв України Євген Гімельфарб, сценографію – головний художник театру, заслужений працівник культури України Василь Остапенко, музичне оформлення – Олексій Харченко. Робота над матеріальною частиною тривала цілих вісім місяців. Нервове напруження у колективі  додалося з початком репетицій, які збіглися у часі з оголошеним карантином та запровадженням масочного режиму. У таких умовах працювати ще не доводилося нікому. Та  найбільше страждали від незручностей актори.

Окрім того, що кожен грав декілька ролей з відповідними акторськими завданнями і голосовими характеристиками образів, постійне знаходження у  марлевих пов’язках дуже дратувало і не давало  у повній мірі виконувати вимоги режисера. Але необхідно було вберегтися від захворювань, та й переносити постановку на інший час не було можливості. Щільний графік запрошеного режисера (Є.Гімельфарб викладає акторське мистецтво в Одеському театральному училищі, ставить у Харкові) був розписаний  до дня.  

Нарешті, до початку вистави залишилася одна година. Надворі  вже сутеніло.  На зовнішній  стіні будівлі яскравими вогниками заграв надпис «Прем’єра». До театру потяглися вервечки перших дорослих глядачів. І ось, пролунали останні театральні дзвінки. У залі – аншлаг. Понад стіною завмерли в очікуванні глядацької реакції усі присутні: від директора до чергових. Дуже вже хотілося, щоб  вистава  сподобалася, адже це – перша масштабна  робота театру для дорослого глядача, яку наш колектив приурочив до 200-річчя від дня народження М.В.Гоголя та 70-річного ювілею театру.

Пройшло декілька хвилин після початку, і  усі полегшено зітхнули, а ще через деякий час  і зовсім заспокоїлися, тому що зал весело реагував на кумедні «чумацькі  перекази », дивовижні пригоди яскравих лялькових героїв та неймовірні театральні спец. ефекти, досягнуті завдяки «чорному кабінету», художникам з освітлення Олегу Бодашку та Оксані Шарій і, звичайно ж, майстерній грі акторів Інни Кущ, Ірини Фурсової, Володимира Шапошника, Евеліни Новопашеної, Володимира Кравченка, провідних майстрів сцени Геннадія Стогодюка та Лідії Черкашиної,  заслуженої артистки України  Вікторії Ставріаніді-Стогодюк. Прем’єра пройшла чудово.

Море квітів, задоволені вигуки «браво», безліч приємних побажань у книзі відгуків ще раз довели, що статус «академічного», наданий  нашому театру у середині листопада, цілком заслужений, і ми й надалі гідно триматимемо високо підняту творчу планку.


December 3, 2009, 5:55 pm

Повернутись до новин
© 2009-2011. Ідолов Станіслав. Всі права захищені.
Rambler's Top100