Кіровоградський академічний обласний театр ляльок

Новини
                    ПІД ЗАВІСУ ЮВІЛЕЙНОГО РОКУ
Шановні лялькарі! Ваш театральний колектив - унікальне явище мистецтва Кіровоградщини, який протягом семи десятиліть дарує відвідувачам справжнє диво – живу казку, запалюючи у крихітних дитячих серцях найсвітліші людські почуття. 

Створені вами вистави за  найкращими  зразками світової та української драматургії: «Лускунчик», «Попелюшка», «Чиполіно», «Кицькин дім», «Пурпурова квіточка», «Таємниця рудого Жевжика», «Лисичка, котик і півник», «Ніч перед Різдвом», легко завоювали любов та прихильність не лише малечі, але й дорослого глядача.

Завдяки високому професіоналізму технічних працівників,  художників і бутафорів, конструкторів і костюмерів, музикантів і акторів, режисерів і адміністрації, походи до вашого театру вже давно стали сімейними. Ви робите прекрасну і благородну справу, допомагаючи дітям навчитися розрізняти добро і зло, виховуєте в них почуття дружби, любові, співчуття і взаємоповаги.

Ваш дружний колектив однодумців на чолі з енергійним  і  невгамовним керівником здатен вирішити найскладніші творчі 
завдання, головним з яких є служіння ідеалам добра і справедливості, любові й патріотизму,  високим духовним цінностям.
Бажаємо вам нових яскравих  робіт, творчого натхнення, здоров’я, добра і  родинного благополуччя! Нехай кожен ваш день буде зігрітий  щасливими усмішками маленьких глядачів і щирою вдячністю дорослих шанувальників!
                 Такі побажання  від гостей, колег, колишніх працівників та постійних глядачів  театру неодноразово лунали протягом декількох годин під час урочистостей, присвячених 70-річному Ювілею театру, що відбулися 10 грудня 2009 року. Море квітів, дарунки, виступи дитячих та студентських театральних  колективів розмежовували відроджені у слайд-шоу історичні події та віхи театрального життя. 

Словами вдячності і поваги згадали перших творців славної історії театру. З радістю висловили подяку завітавшим на свято працівникам 70-х: директору Вірі Махоріній, акторам Людмилі Чухрій(Ємець), Миколі Власенку, головному режисеру Олександру Інюточкіну, педагогам-організаторам Світлані Черноморченко та Зої Татаровій, незмінному головному художнику Василю Остапенку,  яким після тривалої роботи театрального колективу при обласній філармонії в якості «дитячої бригади», довелося відроджувати самостійність та славу мистецького закладу.

Добрі слова лунали і на адресу подальших продовжувачів театральної справи, працівників 80-х та 90-х років: Володимира Давиденка, Раїси Куліш, Юрія Горобченка, Катерини та Ігоря Кір’янових, Анатолія Ступана, Лідії Семенової, Ганни Мороз, Петра Смирнова, Людмили Князевої та інших. І,  звичайно ж, низький уклін і особлива шана  режисерам-постановникам: заслуженим артистам України Анатолію Поляку, Віталію Гольцову, заслуженому діячу мистецтв України Євгену Гімельфарбу,  Олександру Іноземцеву, Венері Ібрагімовій,   завдяки яким колектив за останнє десятиліття досяг визнання не лише на Кіровоградщині, але й  на міжнародному рівні, гідно представляючи мистецтво театру ляльок на різних фестивалях.


А потім на сцену на чолі з директором театру, заслуженим працівником культури України Григорієм Педьком піднялися  нинішні безпосередні винуватці свята: актори, художники, бутафори, бухгалтери, технічні працівники, словом, усі, хто зміг на декілька хвилин залишити своє робоче місце. Що й казати, отримувати подарунки завжди приємно, а особливо, коли є такий чудовий привід. Найкращою оцінкою творчості колективу за семидесятирічну історію театру стало надання статусу «академічного», про що зачитала  наказ Міністерства культури і туризму України,  головний спеціаліст театрального відділу Міністерства Оксана Іонова.

Приємну хвилю радості лялькарів викликала і запорука заступника голови облдержадміністрації Віктора Серпокрилова та заступника голови обласної ради Якова Бондаря про фінансову підтримку нового статусу театру. З надією і нетерпінням чекатимемо обіцяних 10 тисяч гривень на нові костюми для казкових героїв   від мера Кіровограда Володимира Пузакова. Особисті подяки та грамоти за творчі досягнення  багатьом працівникам театру вручила начальник управління культури і туризму облдержадміністрації Наталія Овчаренко.

А безліч дарунків, пам’ятних адрес, вітальних телеграм та листівок від колег, друзів і шанувальників посядуть гідне місце у майбутньому музеї театру, добудова якого, дуже сподіваємося, завершиться вже найближчого року. На підтвердження своєї майстерності наступного дня лялькарі показали гостям прем’єрну виставу «Ніч перед Різдвом» за повістю М.Гоголя у постановці заслуженого діяча мистецтв України Євгена Гімельфарба, за що отримали чергову порцію захопливих відгуків. На тому і попрощалися, пообіцявши і надалі високо тримати творчу планку і радувати колег і глядачів новими цікавими роботами. Свято вдалося. Пишаємося. 

December 24, 2009, 3:44 pm

Повернутись до новин
© 2009-2011. Ідолов Станіслав. Всі права захищені.
Rambler's Top100