Кіровоградський академічний обласний театр ляльок

Новини
                    Підсумки мистецького свята
  Минулої суботи «Вересневі самоцвіти» попрощалися зі своїми учасниками та гостями. Впродовж цілого тижня, починаючи з 25 вересня, на сцені нашого театру та драматичного театру ім.М.Кропивницького свої творчі доробки продемонстрували 14 професійних колективів з усіх куточків України, а також студенти з Дніпра та дитяча студія з Одеси.
  Після феєричного виступу черкаських митців, на другий день Свята, добру казку про маленького Баранчика, який задля порятунку рідної неньки відправився у небезпечну подорож, представив колектив з Івано-Франківська. Запальні грузинські мотиви, які супроводжували виставу, додавали особливого настрою глядачам, а комічні персонажі дуже сподобалися колегам.
 Вистава херсонських лялькарів "Жирафа і Носоріг або Чародій Марабу" взагалі пройшла на одному диханні. Діти просто пищали від задоволення, коли казкові персонажі зверталися до них з кумедними запитаннями або перетворилися у забавні створіння.
  Увечері для гостей і колег наш театр представив поетичну драму Т.Шевченка "Наймичка".
 Наступного дня свої роботи представляли колективи з Кривого Рогу та Запоріжжя. Дітей так обурила поведінка рудої хитрунки, що вони підняли справжній галас, і криворізькі артисти ледве змогли закінчити виставу "Лисичка та Ведмідь".
 А епічну казку про героїчний подвиг "Микити Кожум'яки" глядачі сприймали у повній тиші, щиро співчуваючи бідній Князівні. Особливо вразила публіку остання життєстверджуюча пісня запоріжців, яка звучала у "живому" виконанні.
 Останніми з професійних театрів виступали львівські колеги. Вистава "Золоторогий Олень" одразу підкорила публіку своїм художнім рішенням. Дивовижні декорації на очах у дітей, під фантастичним світлом, просто перетворювалися у чудернацькі палаци, гори і полонини, в жахливі окови і, навіть, зброю. Глядачі заворожено спостерігали за сценічним дійством, намагаючись не пропустити жодного слова головних героїв. Правда і добро знову перемогли, так і має бути.
  Дуже приємно, що усі вистави наших колег, не зважаючи на відсутність номінацій, були відіграні на найвищому рівні. Кожен виступ талановитих лялькарів пройшов з аншлагом, даруючи публіці неймовірні враження і яскраві емоції.
  Аматорський дитячий колектив студії "Рандеву" з Одеси, представив казку "Маленька Баба Яга". Старалися, як могли. Сподіваємося, у майбутньому юні виконавці теж стануть гарними акторами.
  Завершився театральний форум 30-го вересня різноманітними культурно-мистецькими заходами на території заповідника-музею І.Карпенка-Карого (І.Тобілевича) «Хутір Надія».
  О 10.00 годині ранку наші митці зіграли сатиричну казку «Курочка Ряба».  Потім актори драматичного театру ім. М. Кропивницького представили музично-поетичну композицію «Ми – кропивничани».
  У різних куточках заповідника виступали аматорські колективи, декламували вірші поети. Художники влаштували свій пленер, а майстри декоративно-ужиткового мистецтва пропонували свої вироби на ярмарку-продажу.
  Серед почесних гостей Свята, які завітали на «Хутір», був відомий поет Іван Драч, заслужена артистка України Леся Самаєва, яких разом з іншими гостями та учасниками свята привітав заступник міністра культури України Юрій Рибачук.
   Вручаючи нагороди лялькарям, учасникам Свята, Сергій Петрович Коваленко, перший заступник голови Кіровоградської облдержадміністрації, пообіцяв артистам і юним театралам, що наступного року влада посприяє відмежуванню «лялькової» частини від класичної програми «самоцвітів» і перетворенню її в окремий мистецький фестиваль. Будемо чекати.  
October 3, 2017, 8:13 pm

Повернутись до новин
© 2009-2011. Ідолов Станіслав. Всі права захищені.
Rambler's Top100