Кіровоградський академічний обласний театр ляльок

Новини
                    Творчі здобутки за минулий сезон

Лікувальна фізкультура як запорука повного відновлення після переломів



Відновлення організму після переломів часто досить довгий і серйозний процес. Крім того, що лікар повинен визначити ступінь перелому, добре зафіксувати пошкоджену ділянку або ж провести операцію, також призначається і ЛФК при переломах. Від правильного і своєчасного підбору цих вправ, і постійного спостереження за станом хворого, в значній мірі залежить швидкість і ефективність заходів по відновленню загального стану організму.

Слід враховувати загальне правило для ЛФК при переломах кісток — ніяке з вправ не повинно викликати болю або надмірне напруження, в зв'язку з цим весь процес реабілітації повинен бути під ретельним наглядом лікаря. ЛФК при переломах кісток складається з трьох періодів: иммобилизационного, постиммобилизационного і відновного. Також варто звернути увагу, що ЛФК може включати як пасивні, так і активні вправи. Але що найважливіше при проходженні цієї лікувальної фізкультури, так це, безсумнівно, терпіння і дотримання всіх рекомендацій лікаря.
До того ж застосування ЛФК при переломах несе не тільки мета позбавити м'язи від атрофії і відновити їх колишню рухливість, але також ці вправи можуть сприяти зняттю стресу і панічної боязні рухатися у пацієнта. Наприклад, такий стан часто проявляється у хворих перенесли компресійний перелом хребта. ЛФК при переломі хребта можна розділити на кілька етапів. На першому комплекс вправ робиться виключно на спині, він складається в основному з дихальних, розслаблюючих і вправ для верхніх і нижніх кінцівок. А на другому етапі вже йдуть вправи з поступовим збільшенням осьового навантаження. Третій же, заключний, етап покликаний вирішити всі завдання прописаної ЛФК, тобто повинна бути відновлена повна осьова навантаження на хребет і відновлена нормальна рухливість.
ЛФК при переломі руки в принципі за своєю суттю нічим не відрізняється від загальних принципів лікувальної фізкультури. Тренування починається десь на 2-3 день після травми. Спочатку вправи складаються з загальнозміцнюючих і дихальних елементів для неушкоджених сегментів, які в обов'язковому порядку повинні поєднуватися також зі спеціальними вправами для травмованої частини. Незмінним залишається і те, що в перший період ЛФК буде складатися в основному з наділених завдань. На другому, як завжди, вони будуть ускладнюватися, так що в завершальному, третьому періоді повинна відновиться повна сила м'язів пошкодженої руки і нормалізуватися її руху. Дізнайтеся, яка погода у Дніпрі сьогодні - переглянути дані та підготуйтеся до дня.
August 19, 2022, 3:50 pm

Повернутись до новин
87846b712691f6ce4c128188fe819679