Кіровоградський академічний обласний театр ляльок

Новини
                    Творчі здобутки за минулий сезон
  У суботу, 20 серпня, ми відкриваємо 84-й театральний сезон. Трішки згадаємо позитивні результати минулого творчого року, який видався складним не лише для нас, а й для кожного в Україні.  
    Рік тому, у вересні, завдяки зменшенню вірусного тиску, ми успішно провели ІІІ Відкритий театральний фестиваль «Scene-Fest» з виступом українських театрів драми і ляльок, які з’їхалися з різних країв.
  Враховуючи пандемічні обмеження та дотримуючись санітарних вимог вдало відіграли майже усі з запланованих зимових святкових програм з музичним шоу «Солодка казка».
   На превеликий жаль, подальшим творчим планам і задумам, що стосувалися підготовки до професійних свят, у цьому сезоні збутися не судилося. З перших днів війни наш колектив долучився до волонтерської справи: власним транспортом перевозили та доставляли меблі і речі на пункти збору, обладнали у театрі 4 приміщення з ліжкомісцями та приймали на ночівлю біженців, збирали кошти та купували необхідні речі для українських захисників, плели маскувальні сітки (загалом здали 23 шт.), нашили понад тисячу комплектів спідньої білизни. А з середини березня ми почали відвідувати з виставами локації з тимчасовими переселенцями, щоб хоч трішки розрадити постраждалих та відволікти від гірких думок дітей і дорослих.
    Колектив театру теж зазнав деякої трансформації: актриса та дизайнерка одягу з дітьми виїхали до Польщі,  а згодом трупу вимушено залишив і талановитий актор Іван Кучерук. Відсутність двох молодих виконавців змусила переглянути театральний репертуар. Кілька вистав тимчасово відклалися на "відпочинок", а пов’язані з російськими авторами відправилися у «небуття». У деякі спектаклі ввелися інші актори. Віднині роль Діда у виставі "Таємниця рудого Жевжика" виконує заслужений артист України Геннадій Стогодюк. Ролі Телесика та Куцого з «Івасика-Телесика» дісталися Дмитрові Капітонову. Поетичну драму "Наймичка" вже відрепетирували актори Максим Борисов і Олена Мудрієвська, яка, на щастя, повернулася до театру.   
    З середини травня, знизивши майже вдвічі вартість квитка, ми продовжили роботу стаціонару, а після відновлення функціонування дитячих садків, з казковими персонажами щодня стали відвідувати малечу.
  У травні вдало дебютували на нашій сцені двоє акторів з Донецького театру драми (м.Маріуполь) - Вадим Єрмішин та Анастасія Мусатенко. Було проведено і кілька чергових конкурсів на творчі посади.
   Оновлення глядацької авдиторії за рахунок переселенців та їхні вдячні відгуки дали впевнену відповідь на складне питання, чи на часі проведення веселих розваг, коли в країні йде така жорстока і підла війна. Лікування мистецтвом давало чудові результати, тому ми намагалися якнайкраще урізноманітнити свої програми, щоб маленькі і дорослі біженці відчували турботу і поверталися, на скільки це можливо, до стабільного психологічного стану.
  Закрили сезон музичною виставою «Їжачок-хитрячок» та веселою розважальною програмою з запальними танцями, рухливими іграми, вітанням липневих іменинників та підведенням підсумків конкурсів «Кращий глядач сезону» і малюнку «Моя Україна», з нагородженням учасників і переможців. Створили чудовий святковий настрій дітворі та їхнім батькам.
  Початок нового сезону теж має вже деякі зміни. Відправилися на пенсійний відпочинок одразу дві колежанки – головна бухгалтерка Тетяна Руденко та бухгалтерка-економіст Лариса Тітко. Посаду головної бухгалтерки вже посіла Шитова Наталя. Дівчата, що поїхали до Польщі, так і не повернулися. У декретну відпустку пішла і педагогиня-організаторка Елеонора Філатьєва.
 Війна ще триває. Але ми сподіваємося, що нам вдасться продовжити свою діяльність, щоб і надалі дарувати радість своїм любим театралам. Тож, до зустрічі у театрі!
 

August 19, 2022, 3:50 pm

Повернутись до новин
© 2009-2011. Ідолов Станіслав. Всі права захищені.
Rambler's Top100